A három évvel ezelőtt unortodoxnak bélyegzett gazdaságpolitika egyes elemei ma már ortodoxnak számítanak, és több követőre találtak Európa-szerte.
„Komolyra fordítva a szót: a közműszolgáltatók közösségi tulajdonba vétele és nonprofittá tétele, a családi adókedvezmény nemrég bejelentett kiszélesítése és a rezsicsökkentés folytatása kétségtelenül értékrendválasztást jelent, amire az ellenzéknek eddig nem sikerült választ találnia. Pedig elvileg ők képviselnék a hagyományos baloldali eszméket, legalábbis ezt mondják. A közműcégek rosszul sikerült privatizációjának utólagos védelmezése, az országból tíz év alatt több száz milliárd forint hasznot kipumpáló külföldiek sajnáltatása márpedig nem ebbe az irányba mutat.
A válságból lassan kikászálódó magyar gazdaság túl van egy nehéz konszolidáción. Végre a növekedéshez köthető feladatok megoldására lehet fókuszálni, ezért szükséges az előbb említett értékrendválasztás. A három évvel ezelőtt unortodoxnak bélyegzett gazdaságpolitika egyes elemei ugyanis ma már ortodoxnak számítanak, és több követőre találtak Európa-szerte. A bankadótól a monopolhelyzetben lévő multinacionális nagyvállalatokra kivetett szektorális adókig, a magánnyugdíjpénztárak átalakításától a rezsicsökkentésen át egészen az egyes hazai (nálunk a húsipari) ágazatok megmentéséig. A veszteséges bankokról pedig időközben kiderült, hogy nem azért kerültek bajba, mert kiszipolyozta őket a magas adó, hanem mert évekig felelőtlenül, főleg devizában hiteleztek.”